• Bize Ulaşın: +0555 307 66 38
 • E-Posta: info@uclerdizayn.com
 • Çalışma Saatleri: 08:00-19:00

Yapı Yalıtım Çözümleri

ÜÇLER DİZAYN MİMARİ VE DEKORASYON

Yapı Yalıtım Çözümleri

Binaları ve içindekileri su, ses, nem, sıcak, soğuk gibi etkilere karşı korumak için alınan önlemlere yalıtım veya izolasyon denilmektedir.

Yalıtımlar kuralına uygun bir şekilde yapılırsa binalarda ikamet edenlere gürültüden uzak, güvenli, çağdaş ve sağlıklı bir mekan sağlar. Isı , su ,ses , yangın yalıtımı uygulamaları hava kirliliği, enerji tasarrufu , konforlu yaşam, gürültüsüz sağlıklı mekanlar ve sürdürülebilir gelecek için zorunludur. Yalıtım yapılan binalar yapılmayan binalara göre %40 ile %50 enerji tasarrufu sağlar.

Yalıtım çeşitleri;

 1. Isı yalıtım; ısı yalıtımı binalarda tesislerde tesisatlarda kullanılmaktadır. Is yalıtımı binaların ömrünü uzatmak, insanlara sağlıklı konforlu yaşam sunabilmek ve kullanımda yakıt ve soğutma giderlerinde büyük kazanımlar sağlamak mümkündür. Mantolama montosür bunlardan bazılarıdır.
 2. Su yalıtımı; binalarda su yalıtımı suyun veya nemin binanın bir kısmına veya tamamına nüfuz etmesini engellemek için yapılır. Binalarda çatılara, temellere, duvarlar ve bina çevrelerine uygulanabilir. Su yalıtımı yapılmayan binalardan temelden binaya giren su binanın temelini korozyona uğratarak zayıflamasına neden olurç bir deprem anında bu nedenden dolayı yıkılmasına dahi sebep olabilir.
 • Ses yalıtımı; ses yalıtımı bina sakinlerini gürültüden uzak tutmak en aza indirmek için kullanılır. Makine , ekipman tesisat ve duvarlara ses yalıtımı uygulanabilir.
 1. Tesisat yalıtımı; tesisat izolasyonu ısınma ve soğutma gibi yapılan tüm tesisatların için istenilen verimin alınmasını sağlamak için yapılır. Örneğin sıcak suyun kaynaktan peteğe gelene kadar ki mesafede soğumasını engellemek için yapılır. Ülkemizde tesisat yalıtımı gerekli önemi görmemektedir.
 2. Yangın yalıtımı; yangın yalıtımı yangının çıkmasını kesinlikle önlemek anlamına gelmez çıkan yangını süre kazanarak en az hasarla atlatmaya çalışarak yangından binayı korumayı hedefler. Yangın yalıtımı yüksek katlı binaların yapının artması neticesinde büyük önem kazanmıştır. Yangın yalıtımında kullanılacak malzemeler TS ve Uluslar arası standartlara uygun olmalıdır.

İletişim Formu

  30 Yıllık Deneyim

  Yüksek Verimlilik

  Kaliteli Hizmet

  Düşük Maliyet

  HİZMETLERİMİZ

  Karbon fiber güçlendirme, mantoloma sistemleri, betonarme güçlendirme, dış cephe uygulamarı ve daha bir çok hizmetimizi detaylı öğrenmek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
  Hizmetlerimiz
  Open chat